Ogrodzenia elektryczne – pastwisko dla bydła: o czym warto pamiętać?

Budowa stałego ogrodzenia wokół rozległego pastwiska to wysoki koszt, który łatwo pominąć, inwestując w profesjonalnego pastucha elektrycznego dla bydła. Tego typu urządzenie jest nie tylko przystępne cenowo, zwłaszcza jeśli jego cenę porównamy z ceną klasycznego ogrodzenia z siatki, ale i niezwykle proste w montażu. Co jednak najważniejsze, pastuch elektryczny dla bydła jest ogrodzeniem niezwykle skutecznym w działaniu. Zapobiega ucieczkom bydła z terenu pastwiska i chroni je przed wieloma zagrożeniami zewnętrznymi.

Jakiego pastucha wybrać?

Jeśli teren pastwiska jest tymczasowy, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup i montaż tzw. sezonowego pastucha elektrycznego dla bydła (urządzenie wyposażone w elektryzator gwarantujący taką wartość napięcia prądu, która zadziała odstraszająco na bydło). Takie ogrodzenie składa się z lekkich słupków plastikowych lub słupków wykonanych z włókna węglowego i specjalnej plecionki z poprowadzonym w jej wnętrzu drutem, przez który przepływa prąd pod napięciem. Gdy zwierze dotknie plecionki, zostanie porażone prądem, co powinno zniechęcić je do prób sforsowania, wydawać by się mogło, wyjątkowo słabego ogrodzenia.

Jeśli pastwisko ma charakter stały, najlepiej zdecydować się na montaż porządnego ogrodzenia, wykorzystując do tego celu trwałe słupki betonowe lub drewniane. Taki pastuch elektryczny dla bydła opiera się na zastosowaniu wytrzymałego, przewodzącego prąd drutu ocynkowanego, dzięki czemu całe ogrodzenie jest znacznie trwalsze, bardziej odporne na zmieniającą się aurę.

Wybór właściwego elektryzatora i odpowiedni montaż

Kluczem do sprawności działania elektrycznego ogrodzenia dla zwierząt hodowlanych jest wybór odpowiedniego modelu elektryzatora. Urządzenie tego typu dobiera się pod kątem rodzaju zwierząt, jakie mają być chronione przez ogrodzenie i długość całego ogrodzenia. Im dłuższe ogrodzenie, tym większa moc działania urządzenia. W przypadku wygrodzeń dla bydła warto zaopatrzyć się w nowoczesny model elektryzatora, który w przypadku zaniku zasilania z sieci automatycznie przełączy się na zasilanie z baterii – zwykle wystarczy podłączyć od urządzenia akumulator kwasowo-ołowiowy lub żelowy o odpowiedniej mocy. Dzięki temu w razie dłuższej przerwy w zasilaniu zwierzęta nie sforsują ogrodzenia i nie uciekną z pastwiska.

Poza wyborem odpowiedniego sprzętu duże znaczenie ma również fachowy montaż ogrodzenia. Jeśli nie masz doświadczenia w budowie ogrodzeń elektrycznych, skorzystaj z usług firmy, która wybierze odpowiedni pastuch elektryczny dla bydła i zainstaluje go we wskazanym przez Ciebie miejscu.

Artykuł powstał we współpracy z https://panfarmerek.pl/pol_m_Pastuchy-ogrodzenia-elektryczne_Pastuchy-gotowe-zestawy-ogrodzeniowe_Pastuchy-dla-bydla-367.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here