Sprzęt kosmetologiczny i kosmetyczny

0
2137

Chcąc poprawić swoją urodę, stan skóry lub wyleczenie defektów dermatologicznych, jakie pojawiają się na twarzy czy innych częściach ciała, konieczne jest skorzystanie z najlepszej jakości usług zabiegowych w zakresie kosmetyki lub kosmetologii. Do tego celu potrzebny jest również wysokiej klasy sprzęt służący do wykonywania tego rodzaju działań kosmetologicznych czy kosmetycznych.

Kosmetologia a kosmetyka – czym się różnią?

Kosmetologia (z języka łacińskiego „cosmetologia”) to inaczej kosmetyka medyczna. Słowo pochodzi od dwóch greckich słów – „kosmetes” (oznaczający „sługa toaletowy”) i „kosmetikos” (co znaczy „upiększający”). Jest jednym z działów leczenia problemów skóry, czyli dermatologii. Zajmujący się badaniem, analizowaniem, opisywaniem zaobserwowanych zmian, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry objętej chorobą lub defektem.

Ich przyczynami mogą być na przykład różnego rodzaju skłonności alergiczne, brak właściwego nawodnienia (suchość), zmiany łojotokowe, skłonność do patologicznego łuszczenia czy zmarszczki. Kosmetologia zajmuje się również włosami i paznokciami. Poza czynnościami farmakologicznymi czy chirurgicznymi obejmuje także zabiegi fizykoterapeutyczne. Stan skóry, włosów oraz paznokci w dużym stopniu zależy także od higienicznego tryby życia, szczególnie prawidłowo zbilansowanej diety.

Wyposażenie kosmetyczne salonu kosmetycznego

Kosmetyka jest dziedziną pokrewną kosmetologii. Główną różnicą jest to, że zabiegi kosmetyczne w większej mierze skupiają się na poprawieniu wyglądu ciała oraz zwiększenie atrakcyjności fizycznej ludzkiego ciała. Obie dziedziny wykorzystują metody zaczerpnięte z takich nauk przyrodniczych jak: chemia, biologia, biofizyka oraz medycyna. Korzystają również z bogatego dziedzictwa antropologii, antropometrii, socjologii, psychologii, estetyki czy filozofii.

Czasem pojęcia „kosmetologia” oraz „kosmetyka” bywają używane zamienne. Ewentualnie rozróżniane na kosmetykę medyczną, pielęgnacyjną oraz estetyczną.

Sprzęt kosmetologiczny używany w medycynie estetycznej oraz dermatologii

Do wykonywania zabiegów kosmetologicznych potrzebny jest najlepszej jakości sprzęt. Umożliwia takiego rodzaju działania jak między innymi:

  • szczotkowanie, czyli brushing, polegającą na oczyszczaniu naskórka;
  • elektrokoagulację;
  • fotoepilację (metoda IPL);
  • fotonoterapia;
  • różnego rodzaju peelingi (w tym kawitacyjny, gazowo-cieczowy);
  • laseroterapię;
  • mezoterapię bezigłową czy igłową;
  • mikrodermabrazje (np. diamentowa, tlenowa);
  • liftingi;
  • terapię ultradźwiękową, karboksylową czy tlenową.

Powyższe zabiegi mają w pierwszej kolejności na celu poprawę jakości skóry oraz pozbycie się problemów chorobowych występujących z różnego rodzaju przyczyn. Wygląd oraz atrakcyjność jest tu na drugim miejscu.

Sprzęt kosmetyczny stosowany do zabiegów poprawiających urodę

Do zabiegów kosmetycznych, jakie mają na celu głownie poprawienie urody oraz zwiększenie atrakcyjności fizycznej (dodatkowym efektem może być lecznicze działanie) należą takie, do których jest używany sprzęt kosmetyczny, jak na przykład:

ultradźwięki;

masaże (w tym regenerujący, relaksacyjny czy peelingujący)

pielęgnacja dłoni i stóp (manicure czy pedicure – różne rodzaje);

drenaż (między innymi limfatyczny).

Kto może obsługiwać sprzęt kosmetologiczny?

Obsługa sprzętu przeznaczonego do profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych może być wykonywana wyłącznie przez odpowiednio przeszkolony personel. Obecnie większość renomowanych producentów przy zakupie danego urządzenie w pakiecie proponuje również specjalistyczne szkolenie z jego stosowania. Posiadając certyfikat uprawniający do korzystania ze sprzętu, można wykonywać zabiegi.

Gdzie są dostępne zabiegi z użyciem sprzętu kosmetycznego?

Różnego rodzaju sprzęty kosmetyczne pielęgnacyjne można spotkać w specjalistycznych salonach czy gabinetach kosmetycznych. Natomiast przeznaczone do zabiegów kosmetologicznych są dostępne w dobrych gabinetach medycyny estetycznej czy dermatologicznych. Przed skorzystaniem z usług warto zapoznać się z posiadanymi przez kadrę certyfikatami uprawniającymi do wykonywania danego zabiegu oraz atestami na sprzęt. Dobrym źródłem są także opinie klientów.

Więcej dowiesz się tutaj: https://maxmedik.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here