Przechowywanie w ogrodzie – pokrowce i plandeki

0
1563

Deszcz, wiatr oraz inne niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że niektóre akcesoria ogrodowe wymagają odpowiedniego przechowywania. Szczelne plandeki oraz pokrowce na tekstylia ogrodowe pomogą na dłużej zachować wysokie walory estetyczne i użytkowe przedmiotów znajdujących się w przydomowej zieleni. Na co zwrócić uwagę, wybierając akcesoria do przechowywania?

Pokrowce na tekstylia ogrodowe – do zachowania porządku i zabezpieczenia 

Pokrowce na tekstylia ogrodowe pomagają zachować porządek w akcesoriach oraz zabezpieczyć je przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Najczęściej wykorzystywane są zgodnie ze swoim przeznaczeniem, czyli do przechowywania poduszek ogrodowych. 

W ogrodach coraz częściej pojawiają się wszelkiego typu poduchy – w altance, na huśtawkach, ławkach oraz hamakach. Praktycznym sposobem na zabezpieczenie ich przed niekorzystnymi warunkami, takimi jak deszcz, kurz czy blaknięcie od słońca, jest zastosowanie pokrowców. 

Pokrowce na tekstylia ogrodowe są łatwe w użyciu. Występują w kilku różnych rozmiarach. Zazwyczaj wyposażone są w praktyczny suwak oraz uchwyty ułatwiające przenoszenie. Oprócz poduszek mogą być w nich przechowywane koce oraz materace materiałowe, które stosuje się np. na huśtawkach ogrodowych. W ofercie producentów dostępne są również specjalne pokrowce na stoły, krzesła oraz huśtawki ogrodowe. Dzięki nim zabezpieczenie mebli i akcesoriów ogrodowych przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych jest bardzo proste. 

Plandeki – uniwersalne akcesorium do ogrodu 

Plandeki ogrodowe są niezastąpionym akcesorium w przydomowej zieleni oraz na działkach. Mogą zostać wykorzystane w wielu sytuacjach. Ich zaletą jest duża uniwersalność zastosowań. Najlepiej wybrać model, który jest wodoodporny. Dodatkową zaletą jest możliwość przycinania. Dzięki temu jej rozmiar będzie można dopasować do konkretnego zastosowania. 

Niektóre plandeki wyposażone są w specjalne metalowe oczka i pasek zaciskowy. Elementy te umożliwiają dokładniejsze zabezpieczenie akcesoriów przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here