Jak chronić silnik samochodu?

0
930

Każdy właściciel samochodu chciałby, aby jego auto działało sprawnie, jak najdłużej. Warto więc wiedzieć, że można przyczynić się do jego lepszego funkcjonowania. Także do lepszego funkcjonowania silnika. Jak? Stosując filtr paliwa z separatorem wody.

Żeby samochód mógł się poruszać, potrzebuje paliwa. A to, choćby najwyższej jakości, nie jest pozbawione zanieczyszczeń. Oczywiście, im lepsze paliwo, tym zanieczyszczeń jest mniej. Nie da się ich jednak wyeliminować całkowicie. Kurz, czy różnego rodzaju pyłki, zawsze przedostają się więc wraz z paliwem do silnika. Osadzając się na jego ściankach, potrafią z czasem doprowadzić nawet do jego awarii. I dlatego właśnie warto stosować separator paliwa. Potrafi on bardzo dokładnie oczyścić paliwo z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. A jeśli dodatkowo posiada on specjalny zbiornik na wodę – również i ją usuwa z silnika. I tu pojawia się pytanie- skąd w silniku bierze się woda? Ogólnie rzecz biorąc ma ona dwa źródła.

Pierwszym z nich jest samo paliwo. Nikt tu oczywiście nie mówi o celowym rozcieńczaniu paliwa wodą. Mowa tu raczej o drobinkach wody, które naturalnie występują w komponentach paliwa. Drugim źródłem jest wilgoć, która występuje naturalnie, a która nie omija również silnika. Nie jest ona oczywiście aż tak duża, aby każdego dnia silnik unieruchamiać. Nie warto jej jednak ignorować. Z czasem można ona utworzyć na tyle duże skupisko, że przy przymrozkach, zamarznie i sprawi, że silnik będzie nie do uruchomienia. Można temu jednak zapobiec. A najlepiej zrobi to separator wody z paliwa. Potrafi on bardzo skutecznie wszystkie kropelki wody odseparować, chroniąc i silnik, i sam filtr przed zamarznięciem. Trzeba tylko pamiętać, żeby regularnie go opróżniać.

Chroniąc silnik poprzez stosowanie właściwych filtrów, można znacznie wydłużyć jego życie. Co więcej, im czystszy silnik, tym lepsza jego praca. A ta z kolei przekłada się na niższe spalanie. Tak więc ochrona silnika ma charakter wielowymiarowy, o którym warto pamiętać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here