jak zaktualizować sterowniki

Działanie naszych komputerów uzależnione jest od paru czynników. W momencie, w którym zauważyliśmy znaczny spadek wydajności naszego peceta, lub laptopa, powinniśmy zacząć szukać przyczyny, która z reguły okazuje się być błahą.

Zatem, co wpływa na szybkość naszego sprzętu?

Otóż, przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, ile lat posiadamy już swoją jednostkę w domu i czy przypadkiem, nie doskwiera jej starość. Musimy wiedzieć, że z roku na rok, programiści do standardowych programów jakich używamy codziennie, dodają nowe możliwości. Wraz z aktualizacją, aplikacje potrzebują troszkę więcej wydajności od naszych komputerów. Niestety, ale nic nie jest wieczne i musimy być przygotowani, że raz na kilka lat musimy wymienić nasze podzespoły na nowsze.

Od tego więc powinniśmy zacząć szukać przyczyn spowolnienia naszego komputera. Kolejną rzeczą wpływającą na wydajność sprzętu jest jego prawidłowe użytkowanie. Powinniśmy wiedzieć, że przynajmniej raz na kilka miesięcy, w zależności od tego jak intensywnie korzystamy z naszych pecetów, musimy zadbać o jego czyszczenie. Oznacza to więc, że powinniśmy zadbać o jego porządek zarówno w środku naszej obudowy, jak i o porządek w naszych systemach i dyskach twardych.

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jak niekorzystny wpływ na nasze jednostki ma kurz, który znajduje się w naszych domach. Nawet pomimo codziennego ścierania zabrudzeń z zewnątrz naszych obudów, dużo zanieczyszczeń możemy znaleźć też w ich środku. Ma to zdecydowanie bardziej znaczący wpływ na jego działanie. Jeśli jeszcze nigdy nie zaglądaliśmy do środka naszej obudowy, możemy być bardzo mocno zdziwieni tym, co tam znajdziemy.

aktualizacja sterowników

Okazuje się, że pomimo doskonałego wyglądu zewnętrznego, w środku możemy odnaleźć niemały sajgon. Ilość kurzu jaki osiada na wentylatorach, które odpowiadają za chłodzenie naszych podzespołów, znacząco wpływa na przepływ powietrza. Nasza jednostka w takim trybie bardzo szybko się przegrzewa, a to wpływa bezpośrednio na prędkość jego działania. Dodatkowo, tumany kurzu ograniczają ilość powietrza jaka może dostać się do obudowy z zewnątrz, a to tworzy niekorzystne środowisko do działania.

Z kolei oczyszczenie komputera pod względem systemowym, polega na tym, że powinniśmy odinstalować niepotrzebne nam już programy, lub aplikacje, które tylko zagracają nasze miejsce na dysku twardym. Wiedząc, że im mniej śmieci na komputerze, tym lepsze jego działanie, powinniśmy robić to przynajmniej raz w miesiącu. Powinniśmy również zadbać o odpowiedni program do zabezpieczania komputera przed złośliwym oprogramowaniem. Niestety, ale popularne robaki potrafią skutecznie zablokować działanie naszego peceta.

Ostatnią rzeczą, ale równie ważną jak nie najważniejszą jest to, żeby zawsze posiadać zainstalowane najnowsze sterowniki do naszych podzespołów. Musimy wiedzieć, że tylko najbardziej aktualne wersje gwarantują poprawne działanie komputera. Zatem jeśli pytamy jak zaktualizować sterowniki, to mamy do wyboru dwa wyjścia, jedno ręczne, jedno automatyczne. Jeśli skorzystamy z opcji pierwszej, powinniśmy wiedzieć jakie dokładnie podzespoły, wraz z modelem posiadamy w środku naszej obudowy.

Są do tego specjalne programy, lub po prostu skorzystajmy z faktury za nasz sprzęt. Dalej, musimy po kolei na stronie producenta danych części sprawdzać, czy wersja sterownika jaki obecnie posiadamy jest aktualna, czy nie. Jak już pewnie zdążyliśmy zauważyć, jeszcze przed podjęciem odpowiednich prac, jest to dość czasochłonne i męczące. Dodatkowo, możemy pominąć jakiś ważny sterownik, co wpłynie na brak poprawy wydajności.

aktualizacja windows

Posiadamy również wyjście numer dwa, czyli w pełni automatyczne aktualizowanie sterowników. W internecie możemy znaleźć do tego darmowy i bardzo prosty program, który jest ogólnodostępny. Jedyne co musimy zrobić samodzielnie, jest to, żeby go pobrać i zainstalować. Co jest bardzo proste i nikomu nie sprawi problemów. Później wystarczy uruchomić taki program i poczekać, aż reszta wykona się sama.

Jak działa taki program?

Po uruchomieniu, skanuje nasz komputer w celu dowiedzenia się, jakie podzespoły posiadamy. Następnie, automatycznie sprawdza, jaką wersje sterowników posiadamy. Później, automatycznie porównuje je z najbardziej aktualnymi sterownikami, sprawdzając, czy możemy je zainstalować na naszych jednostkach. My, po zakończeniu jego działania dostajemy spis tego co posiadamy i tego co posiadać możemy. To od nas zależy, czy dany sterownik będziemy aktualizować, czy zostajemy przy swojej starej, nieaktualnej wersji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here