Tarasowe drzwi harmonijkowe

Producenci drzwi i okien wraz z rozwojem technologii oferują nam coraz to nowsze rozwiązania, które mają za zadanie ułatwić człowiekowi życie. Trendy, również w wyborze drzwi, nieustannie się zmieniają. Do dyspozycji mamy drzwi uchylne, przesuwne i harmonijkowe. To na tych ostatnich skupi się nasz dzisiejszy artykuł.

Drzwi harmonijkowe

Dodają z pewnością niepowtarzalnego charakteru wnętrzu i stanowią świetną alternatywę dla klasycznych drzwi, które są najczęściej stosowane w mieszkaniach. Tarasowe drzwi harmonijkowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, gdy mieszkanie jest małe i zależy nam na oszczędności miejsca. Bogata kolorystyka oraz wzornictwo dopełniają ich funkcjonalność. Drzwi harmonijkowe są nie tylko montowane jako drzwi przejściowe między pomieszczeniami, ale z powodzeniem sprawdzają się jako drzwi w dużych szafach.

Jakie drzwi harmonijkowe wybrać?

Do otwarcia drzwi harmonijkowych nie potrzeba dużo wolnej przestrzeni. Nie jest również konieczna ingerencja w struktury muru w postaci drążenia tuneli, aby włożyć w nie szyny, na których będą się poruszać drzwi. Ich montaż jest zatem szybki i nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

Wybór drzwi harmonijkowych, zwanych również składanymi, jest bardzo duży. Każdy z producentów stara się tworzyć nowe rozwiązania, które chętniej przyciągną klientów do zakupu ich produktu. To jakie drzwi harmonijkowe wybierzemy zależy przede wszystkim od tego, gdzie będą montowane i jakie właściwości powinny posiadać.

Jeśli drzwi składane mają zostać założone w łazience to z pewnością muszą być wodoodporne. W wielu modelach drzwi składanych, które są przeznaczone do łazienek, jest montowany zamek magnetyczny. Dzięki temu nie musimy obawiać się o to, system ich otwierania zardzewieje przez co nie będzie można drzwi otworzyć. Równie ważną kwestią jest też wybór koloru. Z reguły do łazienek wybiera się w klasycznym, białym kolorze, wykonane z tworzywa sztucznego. Jeśli jednak mają zostać zamontowane w pokoju lub innym pomieszczeniu, warto dobrać kolor o podobnym odcieniu co panele lub płytki, ewentualnie można wybrać kolor kontrastowy.

Drzwi harmonijkowe drewniane

Do ich głównych zalet należą:

– wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne
– odporność na wilgoć
– estetyka

Ich montaż również nie jest skomplikowany. Cały mechanizm działa na prowadnicach, za pomocą których drzwi się otwierają. Ich niezaprzeczalnie estetyczna prezencja nadaje pomieszczeniom klasy i szyku. Jednak, aby w pełni móc się cieszyć z ich zalet należy o nie w odpowiedni sposób zadbać. Bardzo ważne jest, aby uchronić drzwi drewniane przed szkodnikami, wilgocią oraz innymi chorobami. W tym celu posłużyć mogą preparaty dostępne w marketach budowlanych, za pomocą których zabezpiecza się również okna drewniane.

Drzwi harmonijkowe drewniane świetnie się prezentują zarówno w wariancie jednoskrzydłowym, jak i dwuskrzydłowym. Szczególnie te drugie dosyć często są montowane w przejściach między salonem a jadalnią. Do najpopularniejszych rodzajów drewna wykorzystywanych do produkcji drzwi harmonijkowych należą:

– jesion
– dąb
– sosna

Nieprzypadkowo wybór padł właśnie na takie drewno. Charakteryzują się one przede wszystkim wysoką wytrzymałością, co sprawia, że mogą być użytkowane przez wiele lat. Minusem w ich przypadku może być cena. Nie od dziś wiadomo, że za wysokiej jakości produkty trzeba więcej płacić.

Do jakich wnętrz pasują drzwi harmonijkowe?

Dzięki szerokiej ofercie drzwi harmonijkowych można je obecnie dopasować do każdego stylu mieszkania. Zróżnicowana kolorystyka oraz możliwość wyboru odpowiedniego tworzywa, z jakich zostaną zrobione, sprawiają, że drzwi składane są bardzo uniwersalne. Można je zamontować w salonie, korytarzu, łazience czy jadalni. Ich praktyczność i funkcjonalność sprawia, że są coraz chętniej wybierane zamiast klasycznych drzwi otwieranych uchylnie.

Odpowiedni wybór kolorystyki czy tworzywa, z jakiego zostaną wykonane drzwi harmonijkowe może w znaczącym stopniu wpłynąć pozytywnie na wystrój pomieszczenia oraz całego mieszkania.

Źródło: http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/drzwi-harmonijkowe-jako-wyjscie-na-taras-lub-balkon

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here