Pościel dla dziecka

Zakup pościeli dla dziecka, jest nieco trudniejszy niż w przypadku osób dorosłych. Należy dopasować, zarówno sam rozmiar pościeli, jak i jej wygląd, do oczekiwań i predyspozycji Twojego dziecka. Ważne są także odpowiednio dobrane materiały, które przeciwdziałać będą nadmiernemu przegrzaniu organizmu oraz usprawniają odprowadzanie wilgoci. Poniżej bierzemy te tematy pod lupę oraz poddajemy je gruntownej analizie. Dowiesz się jak dobrać pościel, która pomoże Twojemu dziecku w komfortowym wysypianiu się oraz będzie pasować do jego oczekiwań i preferencji. 

Pościel dla dzieci – czyli jak zaaranżować dziecięcy świat snu? 

Wiele dzieci ma problemy z zasypianiem. Największym utrapieniem jest fakt, że zaśnięcie dziecka może zająć niekiedy nawet godzinę lub dłużej. Wiedzą o tym najlepiej rodzice, którzy usypiają swoje pociechy każdego wieczora, próbując ostudzić ich nadmiar energii oraz ułożyć do snu. By zasypianie przebiegało sprawnie i możliwie szybko, warto tak zaaranżować przestrzeń łóżka, by wyglądała atrakcyjnie w dziecięcych oczach. Możesz w tym celu skorzystać ze specjalnych zestawów pościeli dziecięcej, pokrytych estetycznymi, bajkowymi wzorami. 

Do popularnych zestawów dziewczęcych należy pościel w odcieniach różu. Chłopcy zdecydowanie częściej sięgają po pościele zielone, pomarańczowe lub niebieskie. Z przykładowymi zestawami zapoznasz się pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/kolory/zielona. Polecamy unikać zestawów pościeli pokrytych wyłącznie jednym kolorem. Dzieci najlepiej wybierają produkty przedstawiające powtarzalne, delikatne desenie, o intensywnej kolorystyczne oraz regularnym układzie. Pościele takie pasują do różnych stylizacji w pokojach dziecięcych – do stylu ikeowskiego, nowoczesnego, a także bajkowego.

Pościel wygodna w czasie snu – czyli pomoc w wypoczynku dziecka 

Nie każdy zdają sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na komfort snu ma rodzaj wybranej pościeli. Dotyczy to zarówno jej wypełnienia, jak i tkanin, z których wykonano poszwy. Polecamy dokładnie zapoznać się z ofertą dostępnych zestawów oraz wybrać pościel dopasowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dobrze wypadają pościele z wypełnieniem bawełnianym, jak i wełnianym pozbawione dodatków syntetycznych. Pościele takie mogą być stosowane przez cały rok, zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. 

Bawełna i len to materiały idealne do produkcji poszew. Są całkowicie naturalne, co gwarantuje przyjemne doznania w trakcie kontaktu ze skórą. Nie wywołują uczuleń, nie powodują zaczerwienień ani innych podrażnień. Ponadto, są wysoce wytrzymałe i odporne na rozmaite oddziaływania niszczące – rozciąganie, zerwanie, a także wielokrotne zaplamienie. Pościele bawełniane i lniane to zakup na lata także, jeśli ich regularnymi użytkownikami będą właśnie dzieci. 

Ostatnią ważną sprawą praktyczną jest wybór rozmiaru pościeli. Jest to nieco ułatwione, jeśli planujesz zakup zestawu pościeli, w którym znajdować się będzie: prześcieradło, poszwa i poszewka. Z pewnością, elementy zestawu będą pasować do siebie oraz do dedykowanego do nich materaca. Najczęściej wybierane rozmiary pościeli dziecięcych mieszczą się w przedziale od 90 x 140 do 140 x 220 cm. Te ostatnie wybierane są przede wszystkim do sypialni nastolatków oraz dzieci, które weszły już w fazę dojrzewania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here