Mała kuchnia

Aranżacja niewielkiej przestrzeni jest dużym wyzwaniem. Jednak nawet dysponując małą powierzchnią, możliwe jest stworzenie funkcjonalnego i praktycznego pomieszczenia. Sprawdź, jak urządzić niewielką kuchnię tak, by zaspokajała wszystkie podstawowe potrzeby domowników.

Funkcjonalne szuflady

Aranżując kuchnię, warto pomyśleć o wydzieleniu w niej odpowiednich stref. Dzięki takiej strategii niezbędne przedmioty będą znajdować się we właściwym miejscu. Odpowiedni plan zniweluje również ryzyko postrzegania kuchni jako ciasnej i mało przestronnej przestrzeni. W obrębie pomieszczenia powinny znaleźć się strefy przeznaczone do zmywania, przechowywania i gotowania. W aranżacji kuchni często wykorzystuje się tzw. trójkąt roboczy. W układzie tym zlew, lodówka, kuchenka, szafy i blaty umiejscowione są w sposób ułatwiający wykonywanie obowiązków. Dzięki temu minimalizuje on również czas spędzany w kuchni. Osoby praworęczne powinny umieścić blat po lewej stronie lodówki.  Funkcjonalnym rozwiązaniem w trójkącie roboczym będą nowoczesne szuflady kuchenne GTV Furniture wyposażone w specjalny system, pozwalający na wyciąganie przedmiotów umiejscowionych w głębi szafki. Modern Boxy posiadają pełny wysuw, co ułatwia dostęp do niezbędnych sztućców, łyżek do gotowania i szpatułek. Szuflady stosowane są zazwyczaj w szafkach cargo. Ich wygoda i łatwość użytkowania doceniana jest przez wszystkich domowników. Szuflady są bardzo ciche, a ich montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Modern Boxy znaleźć można na stronie internetowej https://www.gtv.com.pl/pl/produkty/polecane/modern-box.

Funkcjonalny blat

Kuchnie w mieszkaniach są zazwyczaj bardzo wąskie. W tego typu przestrzeniach najlepiej sprawdzają się w związku z tym wysokie, wąskie meble. Kuchnie można również za pomocą funkcjonalnych blatów połączyć z jadalnią. Stanowią one wówczas przestrzeń roboczą lub pełnią funkcję stołu. Wyposażone są one bowiem w system, umożliwiający ich łatwe składanie. Przy blatach warto umieścić wysokie krzesła barowe lub hokery. Jest to bardzo modne i jednocześnie praktyczne rozwiązanie.

Mała kuchnia może być w pełni funkcjonalnym pomieszczeniem. Wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań, dzięki którym przestrzeń zyska nowy wymiar. Warto również pamiętać o doborze odpowiednich dodatków i właściwego oświetlenia.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here