jak się robi paznokcie hybrydowe

Jeżeli chcemy zadbać o swój wygląd zewnętrzny, to musimy zastanowić się nad tym, które kosmetyki będą właściwe dla naszej skóry, włosów i paznokci. Bardzo ważne jest, aby czytać składy poszczególnych produktów, dzięki czemu unikniemy szkodliwych lub wysuszających substancji. Jeżeli nie wiemy, które artykuły najlepiej wybierać, to warto zapoznać się z informacjami na blogach i witrynach.

W sieci znajdziemy wiele urodowych ciekawostek, tricków i sposobów, które wykorzystują nawet profesjonaliści. Z najróżniejszych treści dowiemy się także, jakich narzędzi i przedmiotów będziemy potrzebowali. Warto zwrócić uwagę na jakość wszystkich produktów, a kosmetyki dopasować do typu urody. Warto nawilżać, odżywiać i regenerować niezależnie od tego, jaką partią naszego ciała aktualnie się zajmujemy.

Jeżeli chcemy pochwalić się zadbanymi dłoniami to powinniśmy je odpowiednio pielęgnować. Wiele kobiet przywiązuje także uwagę do paznokci. Ważne, aby były estetyczne, czyste, a także w odpowiednim kolorze. Niektóre z nas preferują stonowane, delikatne odcienie, a inne stawiają na jaskrawe i wyróżniające się barwy. Paznokcie możemy malować zwykłymi lakierami lub też postawić na trwalszą metodę, dzięki której będziemy mogły cieszyć się zadbanymi płytkami przez kilka tygodni.

Jak się robi paznokcie hybrydowe?

Taki zabieg wykonamy w profesjonalnych salonach lub samodzielnie w domu. Jeżeli chcemy spróbować swoich sił to musimy zakupić niezbędne narzędzia i produkty. Dzięki temu uzyskamy trwały efekt, a także nie pominiemy żadnego ważnego kroku. Co zatem musimy zakupić? Przede wszystkim lampę UV, która utwardza wszystkie odżywki, bazy, lakiery i tak dalej.

Jest to najważniejsze urządzenie, dzięki któremu uzyskamy hybrydy. Następnie musimy zainwestować w bazę, topcoat oraz specjalne lakiery. Dzięki nim zbudujemy warstwy na płytce i utrwalimy cały efekt. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w cleaner (odtłuszczacz), bezpyłowe waciki, drewniany patyczek, cążki do skórek i pilnik. Wszystkie produkty należy przygotować sobie przed zabiegiem, dzięki czemu nie będziemy musiały szukać potrzebnych nam przedmiotów.

Jak zrobić samodzielnie paznokcie hybrydowe?

paznokcie hybrydowe

Przede wszystkim musimy usunąć pozostały lakier lub odżywkę, którą mamy aktualnie na płytkach. Następnie usuwamy skórki z pomocą cążek. Warto wcześniej zamoczyć dłonie w ciepłej wodzie, dzięki czemu łatwiej usuniemy wszelkie zbędne elementy. Możemy także nadać odpowiedni kształt paznokciom z pomocą pilnika. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytek z pomocą cleanera i wacików. Gdy nasze paznokcie będą już czyste i odpowiednio przypiłowane, to możemy przystąpić do nakładania bazy, którą następnie musimy utrwalić w lampie. Jak długo należy utrwalać warstwy?

Zwróćmy uwagę na zalecenia producenta, które podane są na lampie lub w ulotce, która została do niej dołączona. Zazwyczaj jest to od 60 do 120 sekund. Kolejno malujemy nasze paznokcie cienką warstwą lakieru hybrydowego. Gdy utrwalimy całość możemy wykorzystać jeszcze jedną warstwę, w zależności od naszego gustu i potrzeb.

Po utwardzeniu jednej lub dwóch warstw lakieru należy nałożyć top, który ma za zadanie chronić kolor i zapobiegać uszkodzeniom. Ten produkt także należy utwardzić w lampie UV. Ostatnim krokiem jest przemycie wszystkich płytek cleanerem. Gdy wykonamy wszystkie kroki to będziemy mogły cieszyć się trwałą metodą, która wytrzymuje około 3 tygodnie. Po tym czasie musimy uzupełnić lakier lub stworzyć nową propozycję.

Jeżeli chcemy usunąć pozostałości lakieru hybrydowego to musimy wykorzystać zmywacz przeznaczony do tej metody. Dzięki niemu szybko i sprawnie pozbędziemy się wszystkich warstw, a przy tym nie zaszkodzimy naszej płytce. Paznokcie hybrydowe są świetną metodą, jednak nie warto podejmować się jej samodzielne, gdy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności. W salonach również możemy skorzystać z usługi i wybierzemy najlepsze ozdoby. Pamiętajmy, aby od czasu do czasu dać odpocząć naszym naturalnym paznokciom.

paznokcie

Jest to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób wzmocnimy płytkę i nie będzie zniszczona. Jeżeli zmagamy się z łamliwymi i kruchymi paznokciami, to warto sięgnąć po odpowiednie suplementy oraz kosmetyki. W takim przypadku przyda nam się witamina A+E, olejki oraz odżywki, które nie zawierają szkodliwych substancji.

Kluczowe jest także nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Pamiętajmy, że im dłuższe paznokcie, tym większa szansa na to, że się zniszczą. Musimy zatem uważać przy codziennych czynnościach, a także kontrolować ich stan, a w razie potrzeby przypiłować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here