paski do zegarków

Aktualnie zegarki to już bardziej ozdoby niż funkcjonalne urządzenia – czy wszyscy zgodzimy się z takim stwierdzeniem? Oczywiście nie chcemy odbierać zegarkom funkcji, która od lat pozwalała pokoleniom umiejscowić się w czasie, jednak obecnie rozwój technologii sprawia, że każdy ma przy sobie smartfona, laptop lub tablet, który zazwyczaj wskazuje godzinę, dlatego twierdzimy, że noszenie zegarka dla samej orientacji w czasie jest już trochę przeżytkiem. W tym artykule chcieliśmy zwrócić nieco bardziej uwagę na tę drugą funkcję – dekoracyjną. Weźmiemy pod lupę paski do zegarków G-Shock, czyli coś, co zrewolucjonizowało modę pod względem wyglądu czasomierzy oraz tego, jaką rolę odgrywa właśnie ten atrybut w całościowej stylizacji.

paski do zegarków

Nowy styl noszenia zegarków

Jak już wspomnieliśmy, z paskami do zegarków G-Shock wiąże się pewnego rodzaju rewolucja w postrzeganiu zegarka, jako atrybutu modowego. Jakiś czas temu bardzo popularne stały się duże zegarki sportowe. To właśnie linia od Casio miała przy tym swój udział. Szczególnie wśród mężczyzn zapanowała moda na noszenie masywnych busoli o wyrazistych barwach. Początku tego trendu można upatrywać w zegarkach militarnych i sportowych, które już od dawna charakteryzowały się taką stylistyką, aczkolwiek obecnie tego typu czasomierze z powodzeniem użytkowane są na co dzień, a nawet zakładane do tych nieco bardziej eleganckich stylizacji. Charakterystyczny wygląd zegarka zapewniają między innymi szerokie paski do zegarków G-Shock oraz masywna busola. Wszystko utrzymane jest w designerskich i nowoczesnych kształtach, a projektanci dbają o to, aby stale uaktualniać wzory i zestawienia kolorystyczne. Obecnie na rynku mamy już bardzo wiele modeli czasomierzy na paskach do zegarków G-Shock, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez wielbicieli stylu sportowego. Jak już zostało napomknięte obecnie noszenie sportowego zegarka do koszuli, czy innego stroju smart-elegant nie jest faux-pas, a pozostaje ciekawym urozmaiceniem stylówki.

Wyrazisty element stroju

Niezależnie od tego, czy mówimy o paskach do zegarków G-Shock damskich, czy męskich pewne pozostaje to, że w obydwie płcie pokochały tego typu rozwiązania. Dzisiaj na ulicach bardzo często widzimy osoby, które mają na nadgarstkach przykuwające uwagę czasomierze. Z jednej strony mogłoby się wydawać, że są zbyt wyeksponowane, aczkolwiek jeżeli coś dobrze wygląda, to chyba nie ma miejsca na szukanie zbędnych problemów. Moda na masywne zegarki sportowe w pełni, a to jak potoczą się jej dalsze losy pozostaje zagadką, która zostanie rozwiązana już za parę lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here