Na co najczęściej bierzemy kredyty? Mieszkanie, samochód, a może sprzęt RTV?

Wielu Polaków korzysta z pożyczek oraz kredytów oferowanych przez instytucje bankowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki temu można zyskać pieniądze na różne wydatki bez konieczności wieloletniego oszczędzania. Okazuje się, że klienci banków przeznaczają pieniądze z kredytów na wiele różnych celów. Zwykle pieniądze te są wydawane na sprzęt AGD i RTV, remonty domów i mieszkań oraz na samochody.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie Krajowego Rejestru Długów, prawie ¼ osób uprawnionych do otrzymywania kredytów, nie zastanawia się nad tym czy są w stanie spłacić takie zobowiązania. Decyzje o zaciąganiu kredytów czy też kupowaniu czegoś na raty są podejmowane pod wpływem impulsu. W większości przypadków ludzie nie sięgają po różnego rodzaju pożyczki tylko po kredyty bankowe.

Dlaczego kredyty?

Wielu ludzi sięga po kredyty bankowe ze względu na liczne atuty takich produktów finansowych. Można je spłacać w wygodnych ratach, a dodatkowo wiele banków oferuje ciekawe promocje i oferty specjalne związane z takimi produktami finansowymi. Kolejnym powodem, dla którego klienci sięgają po kredyty bankowe jest to, że właśnie banki obsługują systemy ratalne sklepów. Wielu ludzi lubi kupować różne rzeczy na raty. Podpisując umowę, zawierają ją z bankiem, który udziela w ten sposób kredytu i to właśnie do banku są wpłacane raty.

Młodsi klienci sięgają zwykle po kredyty bankowe w formie zakupów na raty, natomiast osoby starsze i emeryci decydują się na oferty banków, ponieważ mają do nich większe zaufanie niż do firm pożyczkowych. Klienci tacy uważają banki za instytucje zaufania publicznego.

Na co wydawane są pieniądze z kredytów?

Kredyty bankowe najczęściej są zaciągane przy okazji kupowania sprzętu AGD i RTV w systemie ratalnym. Innymi słowy, pieniądze te są przeznaczane na telewizory, lodówki, kuchenki, zestawy kina domowego, itp. Kolejnym istotnym wydatkiem, ze względu na który ludzie sięgają po kredyty bankowe, jest remont domu lub mieszkania. Pieniądze są więc wydawane na materiały remontowe, takie jak farby, tynki, itp. oraz na usługi fachowców realizujących remonty. Dodatkowo Polacy często kupują meble i inne elementy wyposażenia oraz dekoracji wnętrz na raty.

Kredyty bankowe są również zaciągane przez klientów zainteresowanych kupnem samochodu. Dzięki kredytom istnieje możliwość kupienia pojazdu nowego lub używanego. Banki dość chętnie udzielają takich kredytów, ponieważ w przypadku takiego produktu finansowego mają one zabezpieczenie w postaci kupowanego pojazdu.

Gdzie szukać dobrych kredytów?

Oczywiście istnieją również inne kredyty bankowe przeznaczone na różne cele. Znalezienie odpowiedniego produktu finansowego nie powinno stanowić problemu dla nikogo. W Internecie dostępne są liczne oferty banków oraz specjalne strony internetowe z rankingami oraz porównywarkami, dzięki którym można szybko i łatwo znaleźć kredyt dopasowany do własnych potrzeb. Warto korzystać z takich stron. Można również skorzystać z pomocy profesjonalnych i doświadczonych doradców finansowych, którzy dobrze znają rynek i pomogą w znalezieniu produktu finansowego dopasowanego do potrzeb klienta.

Tutaj znajdziesz kredyt dla siebie: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here