jak zrobić grilla

Kiedy przychodzi ładna pogoda i słońce wychodzi zza chmur, wiele osób myśli o zorganizowaniu spotkania przy grillu. Co zrobić, aby plany wypaliły?

Jak zrobić grilla, który zostanie w pamięci naszych gości na długo?

Na początek warto zaplanować przebieg imprezy oraz ilość zaproszonych gości, następnie warto wybrane przez nas osoby poinformować o organizowanej imprezie pod gołym niebem. Gdy goście będą zaproszeni, a plan spotkania ustalony, warto wybrać się na zakupy. Kupując jedzenie na grilla warto wziąć pod uwagę preferencje nasze oraz naszych znajomych, aby nikt nie czuł głodu podczas imprezowania. Ponadto należy rozważyć, czy spotkanie będzie spotkaniem przy alkoholu, czy też nie będzie on obecny.

Bez względu na podjętą decyzję warto zakupić różne napoje. Gdy posiadamy już różnego rodzaju przekąski oraz napoje, można pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu, takim jak plastikowe talerze, kubeczki i sztućce. Oczywiście, jeżeli posiadamy naczynia, które są przeznaczone do posiłków na świeżym powietrzu, to nie musimy wydawać pieniędzy na jednorazówki, a przy okazji dbamy o naszą planetę.

Jeżeli jest to impreza w gronie bliskich lub spotkanie z okazji urodzin, to ciekawą propozycją będą kolorowe czapeczki oraz balony do ustrojenia otoczenia. Jednak z uwagi na to, że nie każdy jest zwolennikiem takich ozdób, jest to kwestią indywidualną. Podczas zakupów nie można zapomnieć o tackach, podpałce i węglu lub brykiecie do grilla, ponieważ bez nich może być trudno nam go rozpalić.

mięso na grillu

Zakupy zrobione , goście zaproszeni i co dalej? Teraz czas wziąć się do przygotowań. najlepiej zacząć od przygotowania jedzenia, tak aby było gotowe do grillowania. Oczywistym jest również zapewnienie uczestnikom spotkania miejsc siedzących oraz stolika, przy którym będą mogli spożywać przygotowane na grillu potrawy. Następnie można zadbać o klimat imprezy. Musi on być ma tyle przemyślany, aby nasi goście czuli się swobodnie przez cały czas.

Jeżeli decydujemy się na ustrojenie otoczenia balonami lub innymi dekoracjami, możemy to zrobić teraz. Balony warto umieścić już przy samej furtce, aby goście od początku mogli się nastawić na takie urozmaicenie. Pozostałe dekoracje można umieścić na płocie, krzesłach oraz altance, jeżeli takową posiadamy. Po ustrojeniu otoczenia naszą uwagę może zwrócić sposób puszczania muzyki podczas trwania grilla. Jeżeli mamy dostęp do prądu dobrym rozwiązaniem będą odpowiednio zabezpieczone głośniki lub radio.

W przypadku braku dostępu do prądu sytuacja jest bardziej skomplikowana

W takim wypadku niektórzy preferują puszczanie muzyki z samochodu, natomiast innym wystarcz zwykły głośnik bluetooth. Trzeba pamiętać, że muzyka nie odgrywa najważniejszej roli podczas spotkania przy grillu. Aby nic nie zepsuło klimatu warto przygotować się na różne okoliczności. Jedną z nich jest niespodziewany deszcz, który z pewnością zniszczył wiele imprez, jednak można zabezpieczyć się przed taką sytuacją.

Jeżeli posiadamy w swoim ogrodzie altankę sytuacja jest ułatwiona, jednak jeśli jej nie posiadamy również możemy uniknąć zakończenia spotkania przez deszcz. W jaki sposób? Wystarczy rozkładany parasol lub daszek. Aby uniknąć zbędnego zamieszania podczas opadów, warto rozłożyć go profilaktycznie przed rozpoczęciem grillowania. Jeśli po grillu zaplanowane jest ognisko to należy wcześniej przygotować kijki do pieczenia kiełbasek (i dużą ilość kiełbasy) oraz odpowiednią ilość drewna.

Jeżeli miejsce spotkania jest już przygotowane można skupić się na jedzeniu. Oczywiście przed rozpoczęciem pieczenia potraw na grillu warto go wyczyścić. Jeżeli grill jest wyczyszczony możemy wynosić przygotowane jedzenie na świeże powietrze. Warto od razu przynieść naczynia, tacki na grilla,brykiet lub węgiel, podpałkę oraz napoje.

grill

Dobry gospodarz grilla nie powinien również zapomnieć o keczupie, musztardzie lub innych sosach. Przygotowane sałatki i inne dodatki dobrze jest zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi. Gdy wszystko jest już przygotowane możemy włączyć muzykę, rozpalić grilla i kusić zapachem naszych gości.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest to z kim spędzamy czas podczas spotkania przy grillu,a to, że jest lub nie jest idealnie przygotowany pozostaje sprawą drugorzędną. Z pewnością nie warto poświęcać całej energii na przygotowanie idealnej imprezy, ponieważ nasi goście, przychodząc ze sporą dawką pozytywnej energii chcą się bawić i miło spędzać z nami czas, a niekoniecznie patrzeć jak padamy ze zmęczenia i czekamy z niecierpliwością na koniec spotkania. Nie można przeginać w żadna ze stron, ale dążyć do znalezienia złotego środka, który pozwoli nam się cieszyć dobrze zorganizowaną imprezą oraz czasem spędzonym z bliskimi, bo to on jest w tym wszystkim najcenniejszy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here