Jak wybrać fotel fryzjerski

Fotele fryzjerskie są jednymi z najważniejszych elementów wystroju salonu fryzjerskiego. Dobrze jest wybrać fotel wysokiej jakości, który stanie się wizytówką salonu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Fotel fryzjerski – jaki powinien być?

Specjalistyczne fotele do salonu fryzjerskiego są specjalnie zaprojektowane, aby klient mógł podczas zabiegów wygodnie siedzieć przez wiele godzin. W salonie fryzjerskim siedzi się w specyficznej pozycji, która powinna być wygodna, aby móc się zrelaksować. Ważne jest również to, aby fryzjer mógł mieć swobodny dostęp do włosów i pracy z nimi.

Fotele dostępne są różnej wielkości i wielu kształtach. Oczywiście dobór fotela należy dopasować do wielkości salonu oraz aranżacji wnętrza. W nowocześnie i stylowo urządzonym salonie klienci będą czuć się swobodnie i odprężeni, a przecież o to właśnie chodzi.

Jaki fotel fryzjerski wybrać?

Wybierając fotel do salonu, należy przede wszystkim wybrać model z regulacją wysokości. Najlepiej, jeśli będzie to krzesło z regulacją hydrauliczną, która jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia. Oczywiście obrotowy fotel z blokadą położenia jest koniecznością, aby praca przy kliencie była jak najbardziej komfortowa.

Nie bez znaczenia jest także podstawa, która musi być stabilna. Dobrze jest wybrać fotel z kwadratową lub kolistą ciężką podstawką. Siedzisko musi być wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Lepiej zrezygnować z obicia tkaninowego, które w tym wypadku nie jest higieniczne. Fotel powinien mieć podłokietniki oraz podstawkę pod nogi. Oczywiście ważny jest design i kolor, na które także należy zwrócić uwagę.

Czy są fotele fryzjerskie męskie i damskie?

Standardowe fotele fryzjerskie nadają się do strzyżenia kobiet i mężczyzn. Dostępne są oczywiście fotele damskie i męskie, na które warto się zdecydować w wypadku specjalizacji w strzyżeniu jednej płci. W przypadku foteli męskich dobrze jest postawić na model o większym obciążeniu i większych gabarytach. Mężczyźni są postawniejsi od kobiet, a więc w takim fotelu będzie im wygodniej.

Jeśli fryzjer zajmuje się również strzyżeniem bród, to fotel powinien mieć funkcję dużego pochylenia. Dobrze jest także zwrócić uwagę na możliwość regulacji zagłówka, który przyda się w przypadku obsługi pań i panów.

Fotele fryzjerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here