wykładzina

Podłogi, po których przemieszcza się znaczna liczba osób, narażone są na szybkie zużycie i zniszczenie. Dlatego w miejscach użyteczności publicznej nie powinno stosować się zwykłych nawierzchni, czyli takich, które przeznaczone są do celów domowych. One po prostu nie wytrzymują tak intensywnego użytkowania. Nic dziwnego. Na rynku od lat istnieje oferta nawierzchni podłogowych, które projektowane są specjalnie z myślą o obiektach publicznych i produkcyjnych. Tymi produktami są wykładziny obiektowe, inaczej zwane przemysłowymi.

Rodzaje wykładzin obiektowych

Na przestrzeni lat, wraz z rozwojem technologii, powstało kilka rodzajów sprawdzonych w praktyce wykładzin obiektowych. Z całą pewnością godne polecenia są wykładziny w rulonie, płytki, wykładziny panelowe. Do wyboru są różne typy takich wykładzin:

  • wykładziny dywanowe w rulonie, przy czym szerokość rulonu może wynosić: od 2 do 5 metrów,
  • płytki dywanowe,
  • wykładziny elastyczne (zmywalne),
  • panele winylowe (LVT – ang. luxury vinyl tiles, co oznacza luksusowe płytki winylowe),
  • wykładziny flokowane (FLOTEX),
  • wykładziny igłowane (filc),
  • wykładziny tkane,
  • wykładziny specjalistyczne.

Wybór konkretnego rodzaju wykładziny uzależniony jest od tego, w jakim miejscu ma być zamontowana. Może być to biuro, bank, szkoła, przedszkole, szpital, apteka, kino, teatr, hotel, restauracja, sklep, centrum handlowe, komisariat, obiekt przemysłowy. Każda z tych przestrzeni wymaga konkretnej nawierzchni.

W biurach i pokojach hotelowych zazwyczaj najlepiej sprawdzają się wykładziny dywanowe. Natomiast w lokalizacjach, w których niezwykle ważne jest zachowanie najwyższych standardów sanitarnych, wybiera się wykładziny zmywalne.

Na uwagę zasługują także wykładziny specjalistyczne. Stosuje się je w halach przemysłowych, warsztatach, zakładach produkcyjnych, przetwórniach oraz różnego rodzaju obiektach sportowych (sale gimnastyczne, boiska sportowe).

Zalety wykładzin przemysłowych

Wykładzina przemysłowa posiada szereg zalet. W porównaniu z wykładzinami domowymi jest niezwykle odporna na intensywne użytkowanie oraz ścieranie. Nie straszny jej nacisk punktowy, wgniatanie i odkształcenia.

Poza tym charakteryzuje się łatwością utrzymania w czystości. Dzięki temu, że jest odporna na wchłanianie brudu i zachlapania, koszt czyszczenia i konserwacji jest relatywnie niski. W miejscach, gdzie przebywają ludzie, ważne są również aspekty przeciwpożarowe. Współczesne wykładziny obiektowe są trudnopalne.

Poza właściwościami praktycznymi wykładziny obiektowe charakteryzują się także walorami estetycznymi. Katalog kolorów i odcieni jest imponujący. Bez problemu można dobrać odpowiednią barwę, która będzie pasować do wystroju pomieszczenia. Dostępne jest zarówno wzornictwo tradycyjne, jak i nowoczesne.

Gdzie zamówić wykładziny oraz ich montaż

Gwarancją długoletniego korzystania z zalet wykładzin obiektowych jest właściwie przeprowadzony montaż. Firmą, która posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i układaniu wykładzin obiektowych, jest Aximo.

W ofercie sklepu znaleźć można podłogi pochodzące od najlepszych producentów, takich jak na przykład: Forbo, Gerflor, Tarkett , ITC, Balta, Modulyss, IVC, Polyflor, Artigo czy Condor. Aximo zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie doboru konkretnego produktu. Współpracując z firmą, można liczyć również na pomoc ekipy instalatorów, którzy przygotowują podłoże i instalują wykładzinę.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here