E papier - kompendium wiedzy

E papier najprościej rzecz mówiąc składa się z czarnych i białych kapsułek, które wypełnione są specjalnym pigmentem. Kapsułki mogą być naładowane dodatnio albo ujemnie. W dużej mierze to właśnie w zależności od tego, jaki ładunek zostanie zastosowany, kapsułki z pigmentem przemieszczają się tworząc jednocześnie obraz na ekranie czytnika.

Szerokie zastosowanie

Elektroniczny papier ma bardzie wiele zalet, dlatego też znalazł szerokie zastosowanie we współczesnym przemyśle. Jeszcze kilka lat temu technologia ta wykorzystywana była jedynie w elektronicznych czytnikach ebook. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy supermarket korzysta z e papierowych metek cenowych. Za sprawą nowoczesnej technologii właściciele sklepów mogą zdalnie sterować cenami swoich towarów, dzięki czemu łatwo jest zorganizować promocje i zniżki na wybrane artykuły.

E papier wykorzystywany jest na szeroką skalę również przez komunikację miejską. W ostatnim czasie coraz częściej można spotkać rozkłady jazdy, które oparte są właśnie na elektronicznym papierze. Sporą zaletą tego rozwiązania jest to, że elektroniczny rozkład można błyskawicznie zmienić w razie potrzeb.

Elektroniczny papier doceniony został także w branży motoryzacyjnej. Coraz więcej producentów stawia nie tylko na e papierowe wyświetlacze, ale również na nowoczesne tablice rejestracyjne, które opierają się właśnie na technologii EPD.

Dlaczego papier elektroniczny jest tak popularny?

Największą wadą tradycyjnych wyświetlaczy LCD jest oczywiście to, że potrzebują one zasilania. Papier elektroniczny jest bardzo energooszczędny, dlatego też coraz więcej firm korzysta z jego dobrodziejstwa.

Wyświetlacze, które wykonane zostały z e papieru zużywają energię wyłącznie przy zmianie ruchu cząsteczek, czyli podczas zmiany aktualnie wyświetlanego obrazu. Podczas ciągłego wyświetlania pobór prądu jest praktyczne zerowy, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo pieniędzy na energii.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że wyświetlacze dwukolorowe są zdecydowanie tańsze nie tylko w produkcji, ale również we wprowadzeniu do użytku. Elektroniczny papier cechuje się także dużą niezawodnością, dlatego też coraz więcej firm wykorzystuje jego potencjał do produkcji wyświetlaczy na maszyny i różnorodne urządzenia. Elektroniczny papier cały czas się rozwija, dlatego też jego zastosowanie będzie systematycznie wzrastać.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały znalezione na unisystem.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here