Drzwi przesuwne - do jakich pomieszczeń się nadają?

Zazwyczaj mówiąc o drzwiach przesuwnych bezramowych ma się na myśli te do szaf typu komandor lub garderób. Jednak takie drzwi można zainstalować również w niektórych pomieszczeniach, które wymagają takiego rozwiązania.

Drzwi do pomieszczeń gospodarczych

W niektórych domach pomieszczenia gospodarcze są miejscami, do których wchodzi się dość często. Ich cechą charakterystyczną jest to, że zlokalizowane są w pobliżu innych pokoi, takich jak salon czy kuchnia. Poza tym, potrzebują one sprawnego, gładkiego systemu otwierania, bez konieczności zamykania na klucz – stąd pomysł, by zamontować tam wygodne drzwi przesuwne bezramowe. Takie drzwi otwierają się lekko, a przy tym po otwarciu nie umniejszają przestrzeni w przedpokoju.

Drzwi do salonu

Salon zwykle jest miejscem otwartym, w którym nie jest wymagane zachowanie prywatności, czy odgradzanie się od pozostałych części domu. Jednak nie oznacza to, że trzeba całkowicie rezygnować z jakiegokolwiek systemu drzwi w takim miejscu. Dobre drzwi przesuwne bezramowe mogą stanowić miły ozdobnik do salonu, nie zajmują miejsca po otwarciu, a zatem mogą przez większość czasu pozostawiać wejście do salonu otwarte i służyć tylko od czasu do czasu jako sposób na zapewnienie sobie odrobiny prywatności w salonie.

Drzwi do toalety

W domach, w których do każdej z sypialni przydzielona jest osobna, niewielka toaleta z łazienką, drzwi przesuwne bezramowe wydają się być dobrym rozwiązaniem. Ponieważ łazienka jest dedykowana tylko użytkownikom tejże sypialni, nie jest konieczne instalowanie drzwi do łazienki zamykanych na klucz. Minimum prywatności zapewniają wygodne drzwi na górnej prowadnicy. Takie drzwi mogą przez większość czasu pozostawać otwarte lub zamknięte, zgodnie z życzeniem właściciela danej sypialni. Sprawdzają się one bardzo dobrze, ponieważ nie trzaskają, nie zajmują dużo miejsca, ani nie irytuje ich nieustanne zamykanie i otwieranie w razie potrzeby.

Generalnie drzwi przesuwne bezramowe wykorzystuje się w szafach przesuwnych oraz garderobach, ponieważ tam spełniają wyśmienicie swoje funkcje. Są jednak takie pomieszczenia w domu, które wymagają innowacyjnych, estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań, i wówczas takie drzwi przesuwne sprawdzą się doskonale.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here