Drzwi przesuwne czy uchylne

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej szafy do urządzanego wnętrza, warto rozważyć „za” i „przeciw” każdej z dostępnych opcji. Najczęstszy dylemat dotyczy drzwi uchylnych oraz przesuwnych. Które rozwiązanie jest najlepsze? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Szafa wyposażona w drzwi przesuwne to wedle najnowszych trendów zdecydowany „must have”. Zdarzają się jednak przypadki, w których to właśnie klasyczny sposób otwierania szafy sprawdzi się lepiej. Czy warto kierować się wyłącznie modą, czy jednak bardziej istotne są aspekty praktyczne?

Drzwi przesuwne przemawiają przede wszystkim do właścicieli niewielkich mieszkań, którzy mają za zadanie zagospodarowanie niewielkich sypialni. Skrzydła przy otwieraniu szafy nie zajmują dodatkowego miejsca, co dzieje się w przypadku drzwi uchylnych. Przesuwny sposób otwierania może być świetną opcją również w przypadku z pozoru nieustawnych wnęk (przestrzenie pod schodami czy skosy na poddaszu użytkowym). To estetyczne oraz bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób będących właśnie na etapie aranżowania swojej wymarzonej przestrzeni. Szafy przesuwne wyposażone w lustra dodatkowo powiększą optycznie pomieszczenie, co również jest ich niewątpliwym atutem. Zwolenniczkami tego rozwiązania są również mamy, które doskonale wiedzą, jak praktyczne okazują się drzwi przesuwne do szafy, kiedy w szybki i prosty sposób trzeba schować zabawki porozrzucane po całym mieszkaniu, na przykład podczas wizyty niespodziewanych gości.

Warto jednak zauważyć, że wiele osób woli stawiać na tradycyjne rozwiązania i wybiera drzwi uchylne. Łączą one prostotę i elegancję, która sprawdzi się między innymi przy wąskiej zabudowie, na przykład w pionowej wnęce czy szafie charakteryzującej się płytkim wnętrzem.

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji. MEBLE AKORD dostępne są w obu przedstawionych wariantach, w wielu zróżnicowanych wariantach kolorystycznych, rozmiarach oraz motywach – https://sklep.akord.net.pl/102-szafy-przesuwne. Zarówno miłośnicy klasyki, tradycji i prostoty, jak i zwolennicy nowoczesności i nietuzinkowych rozwiązać znajdą wśród bogatego asortymentu wariant dla siebie, idealnie pasujący do urządzanej sypialni. Każda z propozycji charakteryzuje się solidną konstrukcją, uniwersalnym, ponadczasowym designem, a także funkcjonalnością, która znajdzie zastosowanie w takich pomieszczeniach jak garderoby, sypialnie, korytarze, domowe gabinety, pokoje dzienne, a także w wielu innych miejscach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here