termometr medyczny

Wykrywanie infekcji jest pierwszym krokiem do zwalczenia ich. Z pomocą przychodzi nam termometr medyczny, który w prosty sposób pozwoli nam zmierzyć ciepłotę ciała. Zarówno swojego, jak i pozostałych członków rodziny. Szczególnie w przypadku dzieci, które nie zawsze sygnalizują werbalnie, że coś jest nie tak, termometr pomoże nam w rozpoznaniu początków infekcji i stanów zapalnych organizmu. Zanim jednak zaczniesz panikować, że twoja pociecha ma 37°C lub 37,5°C pamiętaj, że podniesiona temperatura pomaga w zwalczaniu drobnoustrojów.

Kiedy należy się martwić gorączką?

Jeżeli czujesz, że temperatura twojego ciała wzrosła, wykorzystaj termometr medyczny do zmierzenia ciepłoty swojego organizmu. Temperatura powyżej 38,5°C lub niższa, ale z mocno pogorszonym samopoczuciem, powinna być bardzo silnym sygnałem alarmowym. Wysoka gorączka prowadzi bowiem do odwodnienia organizmu, a w skrajnych sytuacjach może stać się zagrożeniem życia z powodu ryzyka denaturacji białek.

Dlatego, w przypadku infekcji warto korzystać z termometru medycznego, który pozwoli na regularne kontrolowanie temperatury. Takie obserwowanie swojego organizmu podczas infekcji pozwoli ci wyłapać momenty, w których warto sięgnąć po leki, które zbiją gorączkę i dadzą nam ulgę.

Jakie rodzaje termometrów mamy do wyboru?

Jeżeli zastanawiasz się, jaki termometr medyczny będzie najlepszym wyborem, to zachęcamy do zapoznania się z rodzajami termometrów dostępnych na rynku. Wśród termometrów medycznych, podzielonych ze względu na sposób mierzenia temperatury, znajdują się:

  • termometry tradycyjne,
  • termometry douszne,
  • termometry bezdotykowe

Urządzenia tradycyjne cechują się stosunkowo długim czasem pomiaru. W termometrach dousznych należy pamiętać o wymienianiu jednorazowej osłonki, po każdym użyciu. Termometry medyczne bezdotykowe są najprostsze i najszybsze w użyciu. Z ich pomocą bez problemu sprawdzimy np. temperaturę śpiącego dziecka, bez konieczności budzenia go.

Termometr medyczny może być szklany lub elektryczny. Zaletą tego pierwszego jest brak konieczności kupowania baterii oraz ładowania go. Należy jednak mieć na uwadze, że szklanego termometru nie powinno się dawać dzieciom, żeby samodzielnie mierzyły sobie temperaturę. Mogą one bowiem niechcący potłuc urządzenie, a w konsekwencji – pokaleczyć się. Termometry elektroniczne są pod tym względem dużo bezpieczniejsze dla maluchów. Są również bardzo dokładne. Główną ich wadą jest to, że rozstrajają się poprzez przebywanie w polu magnetycznym innych urządzeń, np. telefonów komórkowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here