pellet

Podczas rozważań nad zmianą sposobu ogrzewania domu, warto szczególną uwagę zwrócić na pellet. Paliwo to cieszy się coraz większą popularnością, jednak dla wielu osób zasada jego powstawania i charakterystyka spalania pozostaje zagadką. Przyjrzyjmy się dziś nieco bliżej pelletowi, a przy okazji spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy opłaca się kupować opał przez internet.

Wygodna alternatywa

Powoli żegnamy się z tradycyjnymi, opartymi o wykorzystanie węgla kamiennego i koksu, sposobami na ogrzewanie naszych domów i mieszkań. Dzieje się tak za sprawą budzącej się świadomości ekologicznej, nie bez znaczenia jednak pozostają kwestie ekonomiczne oraz wygoda obsługi. Węgiel kamienny nie należy do surowców łatwych w pozyskiwaniu, co bezpośrednio przekłada się na jego cenę dla odbiorcy końcowego. Kłopotliwy jest również transport i przechowywanie „czarnego złota”. Uporczywy i trudny do usunięcia pył jest dobrze znany wszystkim właścicielom piwnic, którzy przechowują w nich węgiel kamienny.

Na rynku dostępnych jest wiele alternatyw kuszących łatwym dostępem i prostą obsługą. Te najmniej angażujące użytkownika to olej i gaz. Niestety, przeciwwagą dla wygody użytkowania jest duży koszt instalacji oraz niemałe opłaty eksploatacyjne, w tym także abonamentowe. Nie wszędzie też możliwe jest podłączenie do już istniejącej sieci lub też budowa nowej infrastruktury.  Z pomocą przychodzi pellet — surowiec całkowicie naturalny, charakteryzujący się wysoką wydajnością energetyczną, a przy tym wyjątkowo przyjazny dla użytkowników. Pellet powstaje przez proces obróbki trocin, ścinków i zrębków dobrego gatunkowo drewna, które po starannej selekcji są suszone, rozdrabniane, a następnie zamienianie w dobrze znaną postać niewielkich wałeczków. Tak przygotowany surowiec trafia do worków, a stamtąd wprost do domów przyszłych właścicieli.

Wygoda i efektywność

Kształt pelletu i sposób jego pakowania doskonale ułatwia obsługę. Nie mamy już do czynienia z wszechobecnym brudem, worki są łatwe do składowania, a możliwość korzystania z kotłów wyposażonych w automatyczne podajniki sprawia, że możemy zapomnieć o częstym dokładaniu opału. Poprawnie skonfigurowany kocioł wymaga od użytkownika jedynie okresowego uzupełniania paliwa i rutynowego czyszczenia. W tym miejscu warto zaznaczyć, że pellet generuje minimalne ilości popiołu, którego zawartość nie przekracza 0.7%, co przy wartości opałowej sięgającej 4.6 kWh/kg czyni z niego paliwo idealne. Oczywiście warunkiem osiągnięcia tak dobrych wyników jest korzystanie z produktów wysokiej jakości, a tu na pozycję lidera wysuwa się pellet Robin, dostępny w wygodnej sprzedaży internetowej. 

Niezależnie od tego, czy Twoje miejsce zamieszkania to Szczecin, Poznań, czy Zabrze pellet Robin zamówisz korzystając z intuicyjnego w obsłudze sklepu internetowego dostępnego na stronie pellet-robin.pl. Cała transakcja może zostać zrealizowana już w ciągu kilku minut, a system szybkiego transportu sprawia, że czas oczekiwania na dostawę jest wyjątkowo krótki. Doświadczeni sprzedawcy służą też swoją wiedzą i doświadczeniem, co stanowi nieocenioną pomoc dla nowych użytkowników, zastanawiających się jaki rodzaj paliwa będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Podsumujmy zatem — pellet to całkowicie naturalny, a więc przyjazny dla środowiska i otoczenia, a przy tym wydajny, ekonomiczny i prosty w użytkowaniu sposób ogrzewania naszych domów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here