Gabinet zabiegowy

Wyposażenie gabinetu zabiegowego to zadanie wymagające przemyślenia kilku kwestii. Należy rozplanować ustawienie konkretnych mebli, wymierzyć dostępną przestrzeń, wybrać z całej masy dostępnych sprzętów te najbardziej wytrzymałe i niepozbawione walorów estetycznych. Wybrane elementy powinny do siebie pasować, by nie powstał wielokolorowy miszmasz, przez wielu podświadomie kojarzony z bałaganem. Na względzie trzeba mieć wygodę pacjenta, lekarza, a wreszcie zmieścić się w wyznaczonym budżecie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jakie wyposażenie należy w pierwszej kolejności nabyć do gabinetu zabiegowego, oraz na co zwrócić uwagę kupując parawany, kozetki, krzesła lub fotele.

Parawany i kozetki

Parawany zapewniają pacjentom intymność w czasie badań lub przebierania się. Są dosyć wygodne w rozstawieniu, dzięki nim można w szybkim czasie wydzielić osobną przestrzeń, oddzielić od siebie łóżka. Z powodzeniem używane są od lat w przychodniach, gabinetach, szpitalach czy placówkach medycznych. Przed wyborem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę czy jest on wykonany z estetycznego materiału łatwego do utrzymania w czystości, a także czy współgra kolorystycznie z pozostałym wyposażeniem.

W każdym gabinecie zabiegowym znajduje się kozetka. Współczesne modele to bardzo wytrzymałe konstrukcje, które wytrzymują obciążenie nawet do 200 kg. Wyposażone są one z reguły w regulowany wezgłówek, a niektóre w otwór na twarz, który umożliwia pacjentom swobodne oddychanie. Wybór konkretnego modelu powinien podyktowany być specyfiką przeprowadzanych zabiegów.

Fotele zabiegowe i krzesła

Fotele zabiegowe wykorzystuje się na przykład podczas pobierania krwi lub dializy. Ważne by wybrany model był ergonomiczny, wygodny i wytrzymały. Do wyboru mamy tutaj dwu lub trzyczęściowe modele z regulują wysokości, a także bardziej specjalistyczne pooperacyjne, dedykowane do badań laryngologicznych lub okulistycznych, a także transportowe.

Podstawowe wyposażenie gabinetu zabiegowego stanowią też oczywiście krzesła i taborety – https://innow.pl/meble-medyczne/krzesla-i-taborety/. Każdy lekarz doceni z pewnością obrotowy taboret z obręczą, natomiast specjalista wykonujący badania USG ucieszy się z modelu wyposażonego w wielopozycyjny podłokietnik.

Szafki i biurka lekarskie

Prowadząc gabinet lekarski, trudno byłoby obyć się bez szafek przeznaczonych na drobny sprzęt medyczny, praktycznej szafy kartotecznej lub biurka. Tego rodzaju umeblowanie, chociaż nie jest niezbędne do wykonywania badań i przeprowadzania zabiegów, znacząco ułatwia pracę lekarzowi i pomaga utrzymać porządek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here