dobry endokrynolog warszawa

Choroby z zakresu endokrynologii często wymagają bardzo delikatnego podejścia. Osobom z zaburzeniami hormonalnymi nierzadko towarzyszą dolegliwości obniżające komfort życia takie jak nadmierna senność, przybieranie na wadze, depresja czy rozdrażnienie. Dlatego znalezienie dobrego endokrynologa to już połowa sukcesu w walce o lepsze samopoczucie. Po czym poznać więc dobrego lekarza, któremu można zaufać?

Dobry endokrynolog, czyli jaki?

Niemal każdemu z nas zdarzyło się wyjść z gabinetu lekarskiego rozczarowanym z powodu przedmiotowego podejścia lekarza lub braku zrozumienia z jego strony. Sytuacje takie, sprawiają, że wiele osób rezygnuje z walki o dobre samopoczucie, myśląc, że już nikt nie jest w stanie im pomóc. Mimo wszystko warto zdobyć się na nieco wysiłku, aby znaleźć dobrego lekarza, bo tacy bez wątpienia istnieją.

Dobry endokrynolog Warszawa przede wszystkim wyróżnia się dużą wiedzą – nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną. Stara się być na bieżąco z najnowszymi badaniami oraz chętnie proponuje pacjentom nowe metody leczenia. Wizyta przebiega w miłej atmosferze – na samym początku specjalista przeprowadza wywiad lekarski oraz zadaje pacjentowi wiele pytań, aby jak najlepiej zrozumieć jego sytuację i samopoczucie. Diagnozę stawia jednak nie tylko na podstawie rozmowy z pacjentem, ale też zleca wykonanie niezbędnych badań diagnostycznych, które najczęściej obejmują USG oraz analizę poziomu hormonów. Dobry endokrynolog na bieżącą kontroluje stan zdrowia swojego pacjenta oraz zleca badania kontrolne, aby sprawdzić, czy zalecone przez niego dawki leków dają dobre wyniki. Nierzadko istnieje nawet możliwość utrzymania ze specjalistą kontaktu telefonicznego po pierwszej wizycie, aby w miarę potrzeby zadać istotne pytanie, czy rozwiać wątpliwości.

Jak przygotować się do wizyty u endokrynologa?

Aby otrzymać jak najlepszą pomoc medyczną, nie wystarczy jedynie znaleźć dobrego specjalistę – niezbędne jest również odpowiednie przygotowanie pacjenta. Pierwsza wizyta u endokrynologa zawsze wiąże się z lekkim niepokojem – może on sprawić, że nie będziemy w stanie dokładnie opisać naszego samopoczucia, co utrudni lekarzowi postawienie diagnozy. Warto więc jeszcze w domu spisać na kartce swoje objawy. Kobiety mogą dodatkowo sprawdzić dzień ostatniej miesiączki oraz upewnić się, czy są one regularne – pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu podczas konsultacji. Jeżeli lekarz nie wykonuje badania USG, niekiedy warto je zrobić przed wizytą. Dobrze też mieć przy sobie wyniki podstawowego badania krwi – na przykład, podejrzewając niedoczynność tarczycy, będzie to TSH.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here